Colour & Light Trail 26 december 2026
Algemeen
Vorige editie namen er maar liefst meer dan 1300 wandelaars en lopers deel aan dit belevingsevenement! De Colour & Light Trail is een recreatief wandel- en loopevenement doorheen gebouwen, het gemeentelijk park, openbare en private locaties...
Voor deze editie doen we beroep op nieuwe creatieve lichtproducties en lichtkunstenaars en het parcours loopt ook door de catacomben van het SILT en een kerk... Wij zijn alvast razend benieuwd hoe dat eruit zal zien!
Wandelaars en lopers starten om 19.00 uur. Het parcours is een 6 tal km lang.
Alle deelnemers krijgen een sfeermakend, lichtgevend en lekker multi-colour deelnemerspakket. Laat niet na om jezelf nog wat extra te laten oplichten.
Van 18.00 uur tot 21.00 uur kan je jouw Colour & Light Trail ervaring vereeuwigen in de photobooth. Deze staat opgesteld ter hoogte van het Brandingsplein.
Voor de lopers onder de deelnemers... De eerste 3 heren en de eerste 3 dames ontvangen een Middelbon! Maar deelnemen blijft nog steed belangrijker dan winnen!
Onder de meest ludiek verklede en oplichtende lopers en wandelaars (individueel, familie, club of bedrijf) worden er 6 leuke prijzen verloot.
Deelnameprijzen:
- Very Early birds
- 300 stuks
- OP = OP
- 15/10/2026 tot 01/11/2026
- € 9
- Early birds
- 750 stuks
- OP = OP
- 01/11/2026 tot 20/12/2026
- € 12
- Kinderen tot 12 jaar (tot geboortejaar 2014) € 6
- 250 stuks
- 15/10/2026 tot 25/12/2026
- Voorverkoop late beslissers
- 200 stuks
- OP = OP
- 21/12/2026 tot 25/12/2026
- € 15
- Daginschrijvingen ter plaatse
- 26/12/2026 ter plaatse in De Branding van 15 tot 18.30 uur
- € 18
OPGELET!
Het startschot wordt gegeven om 19 uur in de Populierenlaan t.h.v. De Branding. Op tijd aan de start staan is de boodschap!
Inschrijven
Vanaf 15/10 kan je inschrijven via onderstaande link.
Praktische info
Aanmelden en ophalen deelnamepakketten
Van 15 tot 18.30 uur aan het onthaal van De Branding (Populierenlaan 35, 8430 Middelkerke). Aangezien we stipt om 19 u starten raden wij aan om tijdig de deelnemerspakketten te komen ophalen.
Je hebt via e-mail (een) e-ticket(s) met QR code ontvangen. Vergeet jouw ticket(s) (op papier of op jouw smartphone) niet mee te brengen bij het ophalen van de deelnemerspakketten. Alle e-tickets dienen gescand te worden.
In de Branding zijn kleedkamers (onbewaakt) en sanitaire voorzieningen. Waardevolle voorwerpen kunnen in de lockers opgeborgen worden.
Start en aankomst
De start- en aankomstzone ligt in de Populierenlaan t.h.v. De Branding.
De start wordt om 19 u stipt gegeven, dus zorg dat je zeker op tijd bent! Lopers (vooraan - startbox met Colour & Trail vlaggen) en wandelaars (achter de lopers - starbox met roze vlaggen) starten gezamenlijk.
Bij de lopers ontvangen de 1ste drie dames en de 1ste drie heren een Middelbon.
Ook de wandelaars maken kans op leuke prijzen van gemeente Middelkerke. Geef jezelf extra kleur en licht en wie weet heb je prijs!
Tijdslimiet is 1 u 45 min.
Deelnemerspakket en randanimatie
Deelnemerspakket: verlichting,
2 bands zullen de ambiance erin brengen langs het parcours.
Geflambeerd or be bubbled zal een openingsact verzorgen voor de start en tijdens de wandeling zal hij de sfeer erin brengen met kleur en licht!
Daarnaast stellen een aantal lichtkunstenaars hun creaties tentoon met licht, geluid en acts op enkele locaties.
Aan de start en aankomstzone staat de Colour & Light Trail Photobooth. Foto’s gratis mee te nemen!
Parcours en veiligheid
Het parcours zal aangeduid worden met de fluo oranje pijlen en zal op sommige plaatsen met nadars afgezet zijn. Gelieve niet van het parcours af te wijken en de aangeduide route te volgen.
Seingevers en politie zullen instaan voor de veiligheid op bepaalde drukke punten, dus gelieve hun richtlijnen steeds op te volgen en de wegcode niet uit het oog te verliezen.
Reglementen
Inschrijvingsgeld wordt niet terugbetaald eenmaal ingeschreven.
Door je in te schrijven voor dit evenement verklaar je in goede gezondheid te verkeren. Als je niet zeker bent dan consulteer je best jouw huisdokter.
We wensen foto’s en video’s te nemen waarop je mogelijks duidelijk herkenbaar bent. Dit beeldmateriaal kan gebruikt worden in onze printmedia (flyers, posters, infomagazines…) en digitale media (website, Facebook, Instagram…)*. De Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) vereist dat wij toestemming vragen aan jou voor het nemen en gebruiken van dit beeldmateriaal. Bij inschrijving verklaar je je akkoord met de reglementen.
Heb je liever niet dat we je beelden gebruiken dan heb je het recht om je toestemming in te trekken. Stuur daarvoor een mailtje naar communicatie@middelkerke.be met het specifieke beeld (of een beschrijving ervan) die je wenst te laten verwijderen.
FAQ
Kan ik de dag zelf nog inschrijven? Ja, dat kan. Betalen kan cash of met Bancontact.
Moet mijn baby betalen? Neen.
Kan je deelnemen in een rolstoel of met een kinderwagen? Ja, maar dan dan zal je een shortcut moeten nemen thv het SILT en het gemeentehuis.
Tot hoe laat blijft de sporthal open? Tot 21.30 u kan je douchen en jouw gerief uit de lockers halen.
Parcours
Het parcours loopt over het openbaar domein, privaat domein en enkele binnenlocaties.
