×
Datum
tot

Expo Echoes of a Lost Garden

Locatie
Villa Les ZéphyrsHenri Jasparlaan 1738434 Westende
 

Gratis, te bezoeken tijdens de openingsuren.

(beeld: Dirk Zoete)

De tuin van Villa Les Zéphyrs, ooit de grootste van Westende, was een weelderige plek met rozen, bloemen en planten, een pergola, colonnade en vijver. In de jaren zestig werd de tuin verkocht en moest hij plaatsmaken voor een appartementsblok. De villa zelf bleef gespaard, maar staat vandaag in schril contrast met haar omgeving.

Met de tentoonstelling Echoes of a Lost Garden brengt curator Han Decorte verschillende aspecten van de verdwenen tuin opnieuw tot leven. De deelnemende kunstenaars verhouden zich elk op hun eigen manier met natuur en landschap, dit vanuit onderzoek, fascinatie of passie. Hun uiteenlopende benaderingen bieden een veelstemmige blik op wat verloren ging. De geselecteerde werken herstellen geen vervlogen paradijs, maar vormen een denkbeeldige tuin: een ruimte geboren uit herinnering die als een echo onophoudelijk blijft klinken.

De werken balanceren tussen materie en herinnering, tussen ruimte en landschap. Ze evoceren beelden van groei, verval en herbegin. De tentoonstelling vertrekt niet uit nostalgie of weemoed, maar uit een bewuste activering van het geheugen. Een manier om de aanwezigheid van het verleden opnieuw te laten wortelen in het heden. 

Deelnemende kunstenaars:

Caroline Coolen, Marc De Blieck, Theo De Meyer, Indrikis Gelzis, Annelotte Lammertse, Anthony Leenders, Svelte Thys, Filip Vervaet, Lisa Vlaemminck, Dirk Zoete

Han Decorte

CURATOR

Han Decorte (°1986) is curator en scenograaf. Ze beweegt zich binnen de werelden van hedendaagse kunst, design en erfgoed. Naast het cureren ontwerpt ze ook scenografieën voor tentoonstellingen, waarmee ze het concept en de sfeer van de expo versterkt.

Ze cureerde onder meer de tentoonstelling History of the Future, geïnspireerd op de erfgoedcollectie van het Sint-Janshospitaal in Damme. In 2024 was ze, naast jurylid, ook curator en scenograaf van de tentoonstelling Draad in Texture, het museum in Kortrijk, waar ze samen met een jury dertig kunstenaars selecteerde uit zeshonderd inzendingen.
Recent realiseerde ze het project Vrouwen van Papier in de Erfgoedbibliotheek van Brugge, waarin ze de brieven van tweehonderd vrouwen aan Guido Gezelle ontsloot in een tentoonstelling. Naast dit erfgoed toonde ze ook werk van hedendaagse kunstenaars, dichters en schrijvers die zich door de brieven lieten inspireren. Twee jaar op rij was ze mede-curator van de Belgian Art & Design Affair op de Arsenaalsite in Gent.

Decorte is daarnaast teamcoördinator van Graphic Arts aan LUCA School of Arts Gent en doceert textielontwerp in Gent en productdesign aan LUCA Genk. In haar onderwijs moedigt ze studenten aan abstract en conceptueel te denken, hun werk kritisch te benaderen en hun positie binnen de maatschappij te onderzoeken.

GIDSBEURTEN

Tijdens de kerst-, krokus- en paasvakantie is er elke dinsdagvoormiddag tussen 10 en 12 u. een gids aanwezig om gratis tekst en uitleg te geven. Op andere momenten kunnen gidsbeurten (kostprijs 80 euro) gevraagd worden via cultuur@middelkerke.be.
Groepen op aanvraag.
 

INFO & CONTACT

059 31 95 53 – cultuur@middelkerke.be